Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uvolněte se prosím

12. 12. 2008

ObrazekLate night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky. V New Yorku jsem měla možnost zažít show Davida Lettermana, která se natáčí v jednom z divadel na Brodwayi. Stála jsem po skončení natáčení asi hodinu před divadlem a poslouchala diváky, kteří štěbetali o tom, co viděli a slyšeli. Občas i nesouhlasně vykřikovali, že to či ono David neměl říkat. Zvláštní bylo, jak dlouho byli ochotni čekat na hosty i moderátora, aby si je vyfotili, a ještě ze sebe dostali, co měli na duši.

Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života je neformální. Prvoplánově nejde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení. Už při prvním natáčení jsme si opět potvrdili geniální schopnost Jana Krause improvizovat a vést rozhovor nejen s politikem, ale i s obyčejným člověkem.

Pořad také aktuálně reaguje na to, co se v naší zemi děje. Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida.

Simona Matásková

http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idp=10169170641&day=1219356000&time=21:30&ch=1&backaddr=search&searchstring=Uvoln%ECte+se&vso=video&opidec=207562222000011&rok=2007