Jdi na obsah Jdi na menu
 


Národní divadlo uvede výstavu fotografií

26. 8. 2008

Praha 26. srpna (ČTK) - Výstavu fotografií z divadelních inscenací, ve kterých hrála Luba Skořepová, připravilo k jejímu jubileu Národní divadlo. Začne 2. září v Nostitzově salonku Stavovského divadla. Na pódiích Národního divadla strávila 60 let a účinkovala v něm ve stejném počtu rolí. Své 85. narozeniny Skořepová oslaví 22. září. 
Luba Skořepová se narodila v Náchodě, pokřtili ji jako Libuši, ale odmalička byla pro každého Luba. V rodném městě vystudovala gymnázium a teprve potom odešla do Prahy na konzervatoř. Jejími spolužáky v Náchodě byli například Josef Škvorecký či pozdější režisér vinohradského divadla František Štěpánek. 
Do Národního divadla přišla v roce 1948. Tři roky předtím však již působila ve Studiu Národního divadla, kde se setkala mimo jiné s Milošem Kopeckým či Milošem Nesvadbou. S Národním divadlem spolupracuje dodnes. V poslední době ji diváci mohli vidět jako Bábu v Lucerně, Stařenku v Maryše nebo Kupcovou v Revizorovi. 
Kromě kamenné scény experimentuje Luba Skořepová s komorními divadly - hraje v Divadle v Řeznické, Divadle U Valšů, v Rokoku či Ypsilonce.

 

Obrazek