Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cukrárna - seriál ČT

4. 11. 2010

 

!!! CUKRÁRNA !!!

 

Nový seriál ČT, kde jsem si zahrála opět paní Plecitou (jako v Náměstíčku nebo Návsi...)

cukrarna---s-janzurovou-02.jpg

 

Film o seriálu Cukrárna:

v sobotu v 17.00 na ČT1, v neděli 13.55 na ČT2

nebo zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10256001582-film-o-serialu-cukrarna/20951212086/

 

Radka Sladká je majitelkou malé cukrárny u hřbitova v Praze. Má čtyři děti: dospívající zamilovanou dceru Ivanku, dva malé rošťáky fotbalisty, malou holčičku a k tomu navrch manžela Františka, kterého zajímá jenom středověk. Je na všechno sama, a tak něco občas zanedbává. Momentálně to vypadá, že bude muset svou cukrárnu pronajmout, aby se mohla naplno věnovat rodině.

Jednoho dne přijde na dort roztomilá trojice důchodkyň: Bláža, Dana a Olga. Když si zákaznice oprávněně stěžují na kvalitu obsluhy i zákusků, netuší ještě nikdo z nich, jak se změní osudy všech čtyř žen po tomto náhodném setkání. Blážina rodina totiž právě odjela na dlouhodobý pobyt v USA a babička, zvyklá starat se o všechno a o všechny, najednou neví, co si počít. Neumí žít se samotou. Svým životním optimismem, energií a elánem strhne Bláža k aktivitě nejen své kamarádky Danu a Olgu, ale rázně vstoupí i do fungování cukrárny a rodiny zoufalé Radky. I v těch nejdramatičtějších situacích vítězí nadhled tří zkušených babiček, které si za všech okolností vědí rady.

Třináctidílný rodinný seriál napsal zkušený seriálový autor Jan Míka a jeho režisérem je další zkušený tvůrce Dušan Klein. V roli energické a milé babičky Bláži se na televizní obrazovky vrací oblíbená Iva Janžurová, její poněkud vrtošivé kamarádky Danu a Olgu hrají Naďa Konvalinková a Jana Štěpánková. Majitelkou cukrárny je Veronika Žilková a jejím manželem Jan Hrušínský. Kromě nich v seriálu hrají například Luba Skořepová, Simona Stašová, Eva Holubová, Jana Šulcová, Jitka Čvančarová, Václav Postránecký, Jan Přeučil, Antonín Navrátil, Bořivoj Navrátil, Jan Dolanský, Filip Tomsa, Miroslav Táborský, Bohumil Klepl.

(Zdroj: www.czech-tv.cz)

 

Život je hořkoslaně cukrový,
černý i odhodlaně růžový,
peklo a chvíli na to ráj,
smíchu i slz až po okraj.

Život je podnik roky ztrátový
a křehký víc než prádlo krajkový,
osudu vládne náhoda,
zkoušej po svém,
žít co to dá.

Andělé strážní jsou z nás šílení,
blížencem touhy je míjení,
život je krásný mač,
bláznivý srdcerváč,
smích a pláč,
půl na půl smích a pláč...

(pokračování ve výše uvedeném odkazu pro video)