Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hadrová Ančka

5. 12. 2008

 

ObrazekBylo mi šest let, když jsem dostala nejhezčí dárek svého dětství. Byla to měkkounká hadrová panna, vycpaná nejjemnější vatou a měla okouzlující úsměv. Jmenovala se Ančka. Její šaty vypadaly jako od mé babičky a já jsem se do ní samozřejmě hned zamilovala.

Jak jsem rostla a měnila se ve slečnu, vždycky na mě měla rozhodující vliv Ančka. Samozřejmě taky rodiče a babička, ale ona byla ta hlavní.

Po čase se mi Ančka ztratila, ani nevím jak. Najednou mi bylo tak smutno... ale měla jsem její obrázek, a tak jsem Ančce dál svěřovala ty nejvážnější i nejveselejší zážitky.

Vzkazuji všem maminkám, které tuhle knížku své holčičce koupí, aby podle obrázku také pannu ušily. Zkoušela jsem to sama, začala jsem ráno a večer už jsem hadrovou Ančku chovala.

Vaše Ljuba Skořepová

(Hadrová Ančka, celobarevná publikace, pevná vazba, 72 stran)

Nakladatelství Andrej Šťastný, e-mail: andrejstastny@seznam.cz

Výhradní distributor: EUROMEDIA, Distribuce Slovanský dům

 

UKÁZKA:

Žofinka objevila Ančku

Mám starý dům na venkově a někdy tam bydlím. V domě je také půda a na ní si moje známá, holčička Žofinka, ráda hrála. Nechávala jsem ji tam samotnou a jí se to líbilo. Chtěla být vždycky sama s těmi všemi podivnými starými věcmi. A že jich tam bylo, a jakých! Třeba hned v rohu, skoro ve tmě, stál zajímavý, už hodně zaprášený sud. Žofinka byla moc zvědavá, jaká tajemství skrývá. Jednou z něj vytáhla zvláštní věc. Byl toho veliký balík. Otevřela ho a ani nedýchala...